.

SOLLED Отворено Преносни Алуминиум Легура Светлина Водоотпорен Handhold LED Нуркање Светилка Осветлување Светилка

SOLLED Отворено Преносни Алуминиум Легура Светлина Водоотпорен Handhold LED Нуркање Светилка Осветлување Светилка

220.80
DEN 166.00 -25 %

Пристапност
Во достапна форма


SOLLED Отворено Преносни Алуминиум Легура Светлина Водоотпорен Handhold LED Нуркање Светилка Осветлување Светилка
Предмет тип : Нуркање фенерче
Е применливо : Нуркање, кампување, планинарење, пешачење, лов, риболов, автомобил за итни случаи.
Големина : 16 * 4.3 cm
Тежина : 120g
Светилки : 1 LED
Боја : Жолта
Батерија : 4 * АА батерија ( производ не содржи )
Материјал : Алуминиум-легура + пластика
Прекинувач : Магнетни контрола префрлате
Ефикасни светлина растојание : 100
Моќност : 3 W
Нуркање длабочина од 50 метри
Карактеристики :
Водоотпорен, супер-светли, лесен и пренослив.
Пакетот вклучува : 1 * Светилка
Answer : ___________________________ Note : 1-2cm грешка може да постои поради рачни мерења (забелешка : 1cm=0.39 инчен), ве молиме љубезно ве молиме да се разбере.
Ве молиме кажете ни за првото кога имате било каков проблем и ние ќе ви ги даде најдобра услуга и да го реши проблемот ПОБРЗО. Ви благодарам многу.
Телото е изработен од квалитетни алуминиумски легури, отпорни на абење и отпорен на корозија.
Водоотпорен дизајн со запечатување водоотпорен прстен, спречуваат водата да влезат во светлината.
На магнетен прстен тип на прекинувач, со висока светлина, ефикасни светлина растојание над 100 метри.

Главните карактеристики

боја:
Жолта
Тип На Објект:
Преносни Фенери
Број На Модел На:
PHO_02FV
Употреба:
нуркање
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Е Батерии Се Потребни:
Yes
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
Сува Батеријата
Карактеристики:
нуркање фенерче
Бренд Име:
SOLLED
Гаранција:
1 година
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Осветлување Период (h):
5
Тип На Батерија:
AA