.

Солидна 10k Бело Злато Природни Дијаманти Ангажман Прстен 14x10.5mm Овална Cabochon Свадба парична Казна Накит

Солидна 10k Бело Злато Природни Дијаманти Ангажман Прстен 14x10.5mm Овална Cabochon Свадба парична Казна Накит

10368.00
DEN 8813.00 -15 %

Пристапност
Во достапна форма


★Метал:Солидна 10k Бело Злато Печат:10k/417 Вкупно Грам Тежина:2.25 g Прилагодување:Отвори & Prong Поставување ★Центар Камен:Не Mian Камен Облик : Овална Cabochon Големина : 14x10.5mm ★Страна Камења : SI/H Еден Намали Природни Дијаманти Облик : Тркалезна Намали Вкупно Карат Тежина:0.03 кт SKU : ROCA137
Услуга

Главните карактеристики

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75, 10, 10.25, 10.5, 10.75, 11, 11.25, 11.5, 11.75, 12
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Стил:
Класичен
Метал Печат:
10K
Поставување Тип:
Prong поставување
Повод:
Ангажирање
Метали Тип:
Бело Злато
Прстени Тип:
Свадба Поставува
CertificateType:
GDTC
Број На Модел На:
ROCA137SMY
Страна Камен:
дијамант
Пол:
Унисекс
Главниот Камен:
Никој
забелешка:
Треба Екстра $15 за да се Направи Сертификат(Кинески)