.

DC12V/24V Автоматско bilge 750GPH авто потопна пумпа за вода,електрична пумпа за чамци додатоци марин

DC12V/24V Автоматско bilge 750GPH авто потопна пумпа за вода,електрична пумпа за чамци додатоци марин

976.32
DEN 927.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


Автоматско bilge пумпи со Вграден прекинувач. Отстранување на моторни кертриџ овозможува лесно чистење на цедилка и impeller во случај на пумпата станува обременет со остатоци. Електрични Подводни Пумпи се далеку најпопуларниот тип на електрични Bilge Пумпи, submersibles даде многу висока излези, се ефективни, имаат ниско amp подготви и да се лесно да се инсталира. Bilge пумпи се дизајнирани да ги искористи стои на вода само. Тие не се наменети за да се спречи брза акумулација на on-board вода поради груба временските услови, трупот оштетување, и/или други небезбедни навигациони услови.
Сите-во-едно пумпа & switch - Не плови префрлете се потребни
Пумпа се пали кога нивото на водата се крева & исклучува кога водата се отстранува
Вода за ладење мотори за долг живот, со анти airlock дизајн и влага тесни заптивки.
Излез : До 750 литри/час. Max. се препорачува празнење на главата 2.5 м.
Тешки мотори со нерѓосувачки челик шахти и тешки термопластични тела.
Вклучува сеопфатен прирачник за корисникот со инструкции за инсталација и инсталации дијаграм
Snap-off цедилка за лесно чистење
Конекции : За 19mm (3/4") понесе црево за 600 GPH &750 GPH, 29mm hore црево за 1100 GPH
Целосно подводните и палење заштитени.
Компактен пумпа за помали садови.

Главните карактеристики

Напон:
12V, 24V
Употреба:
Вода
Структура:
потопна пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Бренд Име:
makerele
Примена:
Подводните
Број На Модел На:
MKBP-G750-06
Standard or Nonstandard:
Стандард
Теорија:
bilge пумпа за вода
Гориво:
Електричен