.

Алуминиум Легура Paintless Дент Поправка Влече Мост Професионална Автомобил Дент Поправка Алатки

Алуминиум Легура Paintless Дент Поправка Влече Мост Професионална Автомобил Дент Поправка Алатки

657.12
DEN 467.00 -29 %

Пристапност
Во достапна форма


Алуминиум Легура Paintless Дент Поправка Влече Мост Професионална Автомобил Дент Поправка Алатки
Параметри :
1. Материјал : алуминиум легура
2. Големина на : (прибл.)
1) Должина : 15 cm/ 5.91 во
2) Дијаметар на круг вшмукување чаша : 3.5 cm/ 1.38 во, 3 cm/ 1.18 во, 2.6 cm/ 1.02, 2,2 см/ 0.87 во
3) Дијаметар на овална вшмукување чаша : 3.2 cm/1.26 во 3.1 cm/ 1.22 во
3. Применливи предмет : автомобил дент поправка.
Usages :
Чистење на површината на учениците, изберете јазичиња според метална плоча дент на вашиот автомобил површина, и да се провери дали големината на избрани картички се соодветни или не се во исто време. Стискаш на греење лепак пиштол за соодветниот износ на топење лепак и ги стави еднакво на површината на табови, место на изданија на учениците брзо и нежно и да чекаат за 3 минути. (Белешки : Нежно ставете го картички на учениците без притисоци. Јазичиња може да се користи постојано, откако тие се чисти. Ве молиме не фрли далеку по секоја употреба.) Употреба на рамнотежа на мостот за да ја прилагодите притисоци постепено според големината на учениците додека учениците се врати да се изедначи. Спреј лепак растворање агент помеѓу табовите и супер лепило точки, и потоа отстранете ја преостаната супер лепило лепак со парче од лепило смена.

Главните карактеристики

Бренд Име:
ANENG
Тип:
Комбинација
DIY Материјали:
Металугрија
Број на Парчиња:
1
Број На Модел На:
се појавува еден дент
Пакет:
Торба
Големина:
Hand Tools,Combination
Примена:
pdr алатки paintless дент поправка
Избави:
Бесплатен Превозот со авион Mail
Функција:
поправка на дент на вашиот автомобил
is_customized:
Yes