.

Kaisi K9208 Професионални Батеријата Активирање Одбор Плоча Полнење Кабел Убодни за iPhone 7 Плус 7 6s 6 5s 5 4s за Samsung/Андроид

Kaisi K9208 Професионални Батеријата Активирање Одбор Плоча Полнење Кабел Убодни за iPhone 7 Плус 7 6s 6 5s 5 4s за Samsung/Андроид

810.24
DEN 689.00 -15 %

Пристапност
Во достапна форма


Kaisi K9208 Професионални Батеријата Активирање Одбор Плоча Полнење Кабел Убодни за i Phone 7 Плус 7 6s 6 5s 5 4s за Samsung/Андроид
Опис : Професионални наполнетост на батеријата & активирање плоча. Одговара за сите модели на i Phone. Батеријата активирање одбор донесе стариот или мртов батерии врати во живот,им овозможува на батеријата за да ги даде повеќе енергија и да го продолжат својот живот. 4.2 V напон на батеријата брзо полнење е стабилен и брз.(Времето на полнење е околу 45 минути. Притискање на копче за да го активирате одмор батеријата за повторна употреба. Поддршка други полнење опрема,кој се избегнува долготрајна окупација на напојување. Автоматско препознавање на функцијата на тековната насока.Тоа е непотребно за корисниците да ги забележат анодна и катод на батеријата. Advanced & safe дизајн, но исто така и со брзо и ефикасно полнење брзина. Забелешка : ве Молиме поставете DC Напојување да 0 V,0 A пред да се поврзете оваа одбор на батеријата. Тоа е подобро да ја полните една батерија секое време.
Она што е во Пакет : 1 x наполнетост на Батеријата активирање одбор 1 x Моќ кабел (да conenct DC напојување) 1 x Микро USB кабел (случаен боја) Како да го користите : Поврзете оваа активирате одбор на DC напојување со моќност кабел.

Главните карактеристики

Примена:
Компјутерска Алатка За Полнење
Бренд Име:
kaisi
Број На Модел На:
Kaisi к-9208
Број на Парчиња:
1 сет
Пакет:
Случај
DIY Материјали:
Електрични
Големина:
19.5 x 12 x 2.8 cm
Тип:
Комбинација
Тип:
На Наполнетост На Батеријата Жица & Активирате Одбор
Примена:
батеријата поправка
Доаѓа со:
Микро USB Кабел
Компатибилност:
за iPhone 4,4 S,5,5 S,6,6 Плус,7,7 Плус
тип 2:
Рака Алатки