.

2018 Врвни Мода Вистински 1pcs/многу Плоштадот Ceining Светлина 120lm/w,epistar Чип,предност Производ,висок Квалитет на Таванот Светла

2018 Врвни Мода Вистински 1pcs/многу Плоштадот Ceining Светлина 120lm/w,epistar Чип,предност Производ,висок Квалитет на Таванот Светла

DEN 1238.40

Пристапност
Во достапна форма


ГОЛЕМИНА на : 160*160 MM*H40mm,30w
име на производ : плоштадот кочан led вградна светилка
Бренд : leecom
Влезен напон : AC85-265v
Моќност : 30w
Led : кочан
Материјал : Алуминиум
Облик : плоштад
Боја : бела
Извор на светлина боја : топло бела ,чиста бела ,кул бело
Lumens : 100lm/w
Температура на бојата : топло бела : 2900-3100k
природните бела : 4000-4200k
ладно бела : 6000-6500 к
Работат Температура : -45-+55degree
Животен Век : 50000hours
Гаранција : 3years
Сертификат : CE .ROHs
Предностите на led светло :
1 : заштеда на енергија : само 20% на енергија потрошувачка на енергија на традиционалните светилки
2 : животна средина-заштита : без било загадување
3 : во согласност со трендот на развој на општеството : традиционално има се забрани да се користи
4 : заштита на тело : не блескави без зрачење
5 : поголема безбедност
6 : повеќе посветла
7 : поубав изглед
8 : едноставен за инсталација
9 : широко се прилагодат на многу место : како дом, канцеларија, хотел фабрика и така натаму
10 : повеќе боја,големина, материјали .моќта може да се изберат
11 : повеќе подолг живот : повеќе од 50000 часа
12 : добар по продажба-услуга
сите од нашата фабрика е производ со добар квалитет ,употреба на добар квалитет ,и се произведуваат од страна на нашите workman внимателно,и да се провери за многу пати пред да ја напушти фабриката ,така што може да биде на лесно да го користите ,тоа е доволно safty.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
30w
Гаранција:
5
Примена:
Кујна
Моќ Толеранција:
3%
Напон:
90-260V
сертификација:
CE
Извор На Енергија:
AC
Е dimmable:
No
Материјал:
Алуминиум
Бренд Име:
NAGUULL
Употреба:
Индустриски
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
2G11
Е Светилки Вклучени:
Yes
Тип На Објект:
Downlights