.

4G LTE жешко место ZTE Z915 MF915 band2/б4/б12/b17 мобилни рутер

4G LTE жешко место ZTE Z915 MF915 band2/б4/б12/b17 мобилни рутер

2784.00
DEN 2506.00 -10 %

Пристапност
Во достапна форма


ZTE MF915 Z915 мобилни жариштата 4 G LTE ФЛОПИ Бенд 2/4/12/17
Да останат поврзани кога сте во движење со Т-Мобиле 4 G LTE "жешко" место Z915 . Брзо и лесно поврзување до 10 Wi-Fi вклучено уреди на Т-Мобиле е LTE Мрежа и се добие висока-брзина на Интернет речиси насекаде. Т-Мобиле 4 G LTE "жешко" место Z915 е совршен придружник без разлика каде животот може да ве однесе.
Тип
Мобилен Широкопојасен
Форма Фактор
Мобилни Жариште
Висина
4.25"
Ширина
2.68"
Длабочина
0.65"
Тежина
4.23 оз.
Боја
Црна
Физичката Големина
2"
Технологија Се : Висина
128
Технологија : Ширина
160
Екранот
OLED
Процесор
MDM9225
Компатибилност
Поддржува Windows 7/8, Mac OS и Linux
Капацитет
2800 m Ah
Време На Мирување*
До 7 Дена
Внатрешна
256 MB RAM МЕМОРИЈА + 512 MB ROM
Фреквенции
Мрежа
о GSM : 850 MHz, 1900 MHz
о UMTS : Бенд јас (2100), Бенд II (1900), Бенд IV (1700/2100), Бенд V (850)
о LTE бенд 2/4/12/17 (Бендови 700, 1700, 1900)
Wi-Fi
802.11 b/g/n
Вкупниот Број на Поврзани Корисници
10 Wi-Fi Конекции
Боја/ЛОГО /Пакет по Случаен избор испорака

Главните карактеристики

Wifi Frequence:
2.4 G
Тип На Мрежа:
4G/3G
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 g,802.11 n,802.11 b
Вграден во Ѕид:
No
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
150 Mbps
Бренд Име:
Huawei
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 b/g/n
Број На Модел На:
MF915
Поддржува WPS:
Yes
Поддржува WDS:
Yes
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G
Производи Статус:
Акции
Безжичната:
Безжичната