.

25мм x 10m жолти/црвени/бели Рефлексивни лента налепници автомобил-стил, Само Лепило Предупредување Лента

25мм x 10m жолти/црвени/бели Рефлексивни лента налепници автомобил-стил, Само Лепило Предупредување Лента

456.96
DEN 265.00 -42 %

Пристапност
Во достапна форма


Име : Рефлексивни Предупредување Лента
Материјал : ПВЦ
Боја : жолта,црвена,бела
Големина : x 25мм 10m
Поддршка : Ослободување на лагер
Дебелина : 0.50 mm
Ретро-рефлективен индекс : 200cd/лукс
Температурата на работа : 18~28°C
Животниот век : 2 - 3 години
Карактеристики :
1. нова одраз систем е направен од многу насочен микро-кристален коцка.
Тоа уживаат во еден широк агол, што е подобро отколку заеднички рефлексивни flex банер.
Тоа, исто така, поседува трепка ефект, вообичаено се донесуваат во случај на кои треба да се рефлексивноста и трепка ефект.
2.висок ретро-рефлексивноста, одлична времето отпор.
Примена : Тело знаци; сообраќајните знаци, знаците за предупредување.
1.Roadstar имаат добра репутација amond кина, која poesses странски trad искуство повеќе од 10 години.
2.Нашата компанија специјализирана за производство на мисловните безбедноста на производот, поседување strick следење на квалитетот на системот.
3.Имаме сеопфатна продажба и aftersales услуга. ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контакт.
За Превозот :
1. Сите предмети се испраќаат само по редоследот е одобрен од страна на Aliexpress, кога е примено вашето плаќање, ние треба
1-2 текстот дена да се процесира вашата нарачка.

Главните карактеристики

боја:
Црвена, Бела, Жолта
Број На Модел На:
РС-6490
Објектот:
рефлексивни предупредување лента
боја:
жолта,црвена,бела
Големина:
25mm x 10m
Горниот Слој:
ПВЦ
Поддршка:
Ослободување на лагер
Лепило Состојки:
Лепило
одделение:
Висок интензитет на одделение
Ретро-рефлективен индекс:
повеќе од 200/лукс.м2
Животен век:
2-3 години
Дебелина:
0.50 mm