.

Мотоцикл Напонски Регулатор Rectifier За Хонда АТВ TRX350 FOURTRAX 4x4 TRX350D 86 87-89

Мотоцикл Напонски Регулатор Rectifier За Хонда АТВ TRX350 FOURTRAX 4x4 TRX350D 86 87-89

1248.00
DEN 1186.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма

Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија. Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање/купување.
Fitment :
Ве молиме бидете сигурни дека овој дел одговара на вашиот мотор пред да ја купите
За Хонда АТВ
1986~1989 TRX350 FOURTRAX 4x4 TRX350 D
1985~1987 TRX250,2007~2009 TRX300 ЕКС
Влезен Напон : DC 12 V
Дел Број : 31600-HM3-A61
Двоен приклучок : 3-пински машки +3-пински женски
Висока сигурност,резервни регулаторот rectifier замена
Тешки црна умре-фрлија метална конструкција со топлина мијалник
Цврст-држава електронска компонента,прашина и вибрации отпорни,
Помогне да прахосвам вишокот на напон и топлина
Спречување на преполнувањето батеријата,подобрување на полнење способност
Инструкции : не се вклучени
Пакет Се Вклучени :
1x 12 V Напонски Регулатор Rectifier

Главните карактеристики

За Возило Брендови/Модел:
Хонда
Осветленост Дел Број:
no
Поставување на Возило:
ПРЕД
Објектот Тежина:
0.46
Специјални Функции:
регулатор на напон rectifier
Другиот Дел Број:
no
Земја/Регион на Производство:
произведено во Кина
Бренд Име:
Sansour
Материјал Тип:
Метал
Производителот Дел Број:
no