.

GY6 50cc Целосен Сет на Нафта Печат за Скутер / ATV / Мотор / Мотор делови на мотор

GY6 50cc Целосен Сет на Нафта Печат за Скутер / ATV / Мотор / Мотор делови на мотор

335.52
DEN 319.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


Оваа целосна печат поставете ги вклучува повеќето од моторот и шасијата заеднички вратило запечатување прстени во ОЕМ квалитет. Печат сет се состои 4 печати на следете големини
16.4 mm x 30мм x 5mm
17mm x 30мм x 5mm
19.8 mm x 30мм x 5mm
27mm x 42mm x 7mm
Поддржани Брендови на BAOTIAN, BASHAN, BENZHOU, ШАРМАНТНА, DAYANG, DINLI, FUXIN, GEELY, GILERA, HANGLONG, HAOJIN, HAOJUE, HONGZHOU, HUATIAN, JIAJUE, JIANSHE, JINLUN, JMSTAR, JONWAY, JONWAY, KAITONG, KEEWAY, KINROAD, KYMCO, LIFAN, LINHAI, LINGBEN, LINGTIAN, LINTEX, LONCIN, LONGJIA, MAWI, MEIDUO, MOTORRO, PIAGGIO, QINGQI, RIEJU, RHON, САКС, SHINERAY, SKYGO, SUKIDA, ВЕСПА, VONROAD, WANGYE, XINLING, XINTIAN, XINGYUE, YIBEN, YINGANG, ZHONGYU, ZNEN, ZONGSHEN, итн.
Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека овој скутер делови одговара на вашите особено скутер модел. Многу скутери имаат исто име, но се користат различни делови, во зависност од годината на производство.

Главните карактеристики

Бренд Име:
NIHAO МОТОР
Тип На Објект:
Систем За Подмачкување
Име На Модел:
MIGY50-4054
Објектот Ширина:
5cm
Објектот Висина:
1cm
Објектот Тежина:
0.1kg
Објектот Дијаметар:
2cm
Материјал Тип:
Пластични
Специјални Функции:
печат
Нема. на Цилиндри:
1 Цилиндар
Зафатнина (ml):
50CC
Објектот Должина:
5cm
Погоден за:
Скутер / ATV / Мотор / Мотор