.

карбонски влакна магла светилка маска намали за BMW Серија 5 GT F07 2010 2011 2012

карбонски влакна магла светилка маска намали за BMW Серија 5 GT F07 2010 2011 2012

4342.08
DEN 3734.00 -14 %

Пристапност
Во достапна форма


Забелешка : Ако Не изберете "Бродови Од : Кина", Без ДАНОК ќе се наплаќа.
1.Ве молиме љубезно ни остави 5 ѕвезди позитивни повратни информации и споделување на нас слики ако ги задоволи нашите производи и нашите услуги .
2.Ние сме производител кој произведува над илјада модел на делови за автомобили . имаме строга КК пред секоја пратка .
3.Но, ако у најдете било проблем и штета за дел , ве Молиме, ве молиме контактирајте со нас пред да ја напуштат повратни информации , ние подготвени да направат наплата за вас .
НАСТАВА
Јаглерод пофини е исклучително силен и мала влакна-засилен полимер кој содржи јаглерод влакна. На полимер е најчесто епоксидна,најсилниот и најскапите на овие адитиви, јаглерод nanotubes, се содржани во некои првенствено полимер безбол палки, делови за автомобили, па дури и голф клубови, каде економски оправдани.
На "карбонски влакна" материјал е само парче ткаенина. Вие не може да го направи било која форма надвор од неа без некој вид на поддршка. Ние ги користиме fiberglass поддршка за изградба на скелетот.
Опис
1,Нов Стил Магла Светлина Покрие намали за BMW серија 5 GT Магла Светилка Маска
2,Како што kown сите делови ние обезбедуваме е резервни делови, со карбонски влакна материјал, квалитет може да се постигне oringnal stanard квалитет.
3,Одличен ладното време флексибилност
4,Ултравиолетови стабилност-20 години животен век, како изложени мембрана загарантирана
5,Одлична затегнувачка, кинење и издолжување механички својства за да се обезбеди подолг животен век
6,Лесна инсталација исто како oringnal со завртки, oringnal попречи клипови за да се вклопи со професионална инсталација начин
Fitment
Одговара за BMW F07 GT535 GT550 2010-2012 година
Инсталација
3 M лента вклучени во пакетот
Фотографии
Клиентите Прашање и Одговор
П : Како да потврди дали овој производ се вклопува во мојот автомобил или не?
О : Доколку не се сигурни за fitment, ве молиме контактирајте го и испратете ни го вашиот автомобил слики(напред, назад и за целиот автомобил слики), тогаш ние ќе ги провери одговара или не.

Главните карактеристики

Бренд Име:
ЈУНИ-ХИ
Тип:
Други 3D Налепница
дизајн:
Промена На Бојата
Модел:
Други
Налепница Сместување:
Целото Тело
is_customized:
Yes
Пакување:
Не Се Пакувани
Вид На Налепница:
Други
Тип На Објект:
Налепници
Монтажа Позиција:
Медиум
Тип:
Отпор Пригушувач
Земја/Регион на Автомобил Производство:
Кина
Осветленост Дел Број:
--
Производителот Дел Број:
--
Другиот Дел Број:
--
Автомобил модел:
--
Модел Година:
--
Име На Модел:
--
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
40cm
Објектот Ширина:
20cm
Објектот Висина:
10cm
Објектот Тежина:
1kg
Објектот Дијаметар:
2
Материјал Тип:
--
Специјални Функции:
--
категорија:
--