.

Buildreamen2 За Рено Лагуна Правец на Clio Koleos Grand Modus Espace H8 H11 Автомобил LED Светло за Магла Светлината на Денот Водење Светлина светилки drl 12V

Buildreamen2 За Рено Лагуна Правец на Clio Koleos Grand Modus Espace H8 H11 Автомобил LED Светло за Магла Светлината на Денот Водење Светлина светилки drl 12V

2097.12
DEN 1175.00 -44 %

Пристапност
Во достапна форма

Функција : -Состојба : 100% нов -Сијалица Тип : H8 H11 -Напон : 12 V -Моќ : 4.5 W/Парче, 9 W/Пар -Lumens : 450 LM/Парче, 900 LM/Пар -Боја на Располагање : Бела , Сина , Жолта -Работна Температура : -20℃~+105℃ -Водоотпорен : IP67 -Услуга живот : 5000 Часа -LED Мушка Број : 9 Парчиња(Секоја сијалица) -Материјал : ABS пластика + Стакло маска + SMD LED -Поставување на Возило : пред лево + пред право -Примена : за Магла Светлина, Дење Работи Светлина / светилки drl -Производителот Дел Број : 26155-89927, 26150-89927 -Осветленост Дел Број : NI2592117, NI2593117 објектот само одговара на следните автомобил модел : За "Рено" Clio 3/III (BR0/1, CR0/1) Hatchback 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 За "Рено" Koleos (HY_) 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2015 година За "Рено" Clio 2/II Кутија (SB0/1/2_) 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 За Рено Лагуна 2/II Grandtour (KG0/1_) Имот 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 За Рено Лагуна II (BG0/1_) Hatchback 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 За Рено Правец (E4 MF E4 MB E4 MC E4 MA) Конвертибилна 2010 2011 2012 2013 2014 2015 Година За "Рено" Модус Grand Modus FJP FJP0 Hatchback 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 За "Рено" Clio Grandtour (KR0/1_) Имот 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 година За "Рено" Espace 4/IV (JK0/1_) MPV 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 Инсталација забелешки : -ве Молиме Паркирајте го возилото за безбедност место. -Бидете сигурни дека возилото е излади правилно пред да инсталирате светла.

Главните карактеристики

Емитуваат Боја:
Сина, Бела, Жолта
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Автомобил Марка:
За Рено Clio Koleos Лагуна Правец На Grand Modus Espace
Температура На Боја:
6000K
Лер Зрак Тип:
Поплави
Напон:
12V
Бренд Име:
Buildreamen2
Чип Собранието Тип:
SMD
Wattage:
4.5W / Piece , 9W / Pair
Автомобил модел:
За во Автомобил 12V
боја:
Сина , Бела , Жолта
Примена:
Автомобил Светлина , Магла Светлина , Дење Работи Светлина / светилки drl
Производителот Дел Број:
26155-89927 , 26150-89927
Осветленост Дел Број:
NI2592117 , NI2593117
Материјал Тип:
ABS пластика & Поликарбонат леќи & Стакло Маска
Специјални Функции:
Водоотпорен , dustproof , Shockproof , Долг работен Век
Тип Socket:
h8 h11