.

2 парчиња 50W 8000LM H4 H7 H11 9005 9006 ДОВЕДОА Автомобил Светла Светилки за КРИ Чипови CSP Сите во еден LED Фарови за Магла светла Пред Светлина

2 парчиња 50W 8000LM H4 H7 H11 9005 9006 ДОВЕДОА Автомобил Светла Светилки за КРИ Чипови CSP Сите во еден LED Фарови за Магла светла Пред Светлина

1656.48
DEN 1474.00 -11 %

Пристапност
Во достапна форма

50 W 8000 LM H4 H13 H7 H11 9005 9006 ДОВЕДОА Автомобил Светла Светилки LED Фарови Сите во една Глава Светилка Пред Светлина
Карактеристики :
1 : Грло : H13 9004 9007 H4 LED (4 модел е BI hi/lo LED светла)
H11 H8 9005(hb3) 9006(hb4) H7 LED СВЕТЛА ( 5 МОДЕЛ Е ЕДЕН СВЕТИЛКИ)
2 : LED кол : 6pcs LED чипови во еден Единствен led светла
12 PCS led чипови ( во BI hi/lo led светла)
Deatail како што е подолу опис
3 . 8000 LM/Пар 4000 LM/Еез
5 : Боја : 6000 K
6 : Работен напон : 12 V
7 : Гаранција : 1 година ( што се користи во нормална состојба )
7.работна температура : -40°C - 55°C
8.Пакување Спецификација : Боја на мало поле
9. Целиот сет вклучуваат : 2 buc LED СВЕТЛАТА H7 H4 H8/H11 HB3/9005 HB4/9006 9007 Употреба : Висока моќност автомобил LED Светлата за Магла Светлина Возење Светлата
H13 9004 9007 H4 LED (3 модел е BI hi/lo LED светла)
H11 H8 9005(hb3) 9006(hb4) H7 LED СВЕТЛА ( 5 МОДЕЛ Е ЕДЕН СВЕТИЛКИ)

Главните карактеристики

Тип Socket:
H8, H9, H1, H11, H7, 5202, H16(JP), 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Извор На Светлина:
LED
Лер Зрак Тип:
место
Температура На Боја:
6000K
Автомобил модел:
сите
Напон:
12V
Бренд Име:
Светла Производител
Чип Собранието Тип:
CSP
Led Чип Производител:
Кри
Wattage:
30
База:
H11 H4 H/L H7 H8 H10 9005/HB3 9006/HB4 9012 5202 H16