.

Witblue Нови 10.1 KT107H Таблета DH-1096A1-СТР-FPC276-VO2 екран на допир екран на Допир панел Digitizer Стакло замена на Сензор

Witblue Нови 10.1 KT107H Таблета DH-1096A1-СТР-FPC276-VO2 екран на допир екран на Допир панел Digitizer Стакло замена на Сензор

DEN 717.60

Пристапност
Во достапна форма


Да се купи овој екран,ве молиме отворете го вашиот уред за да ја проверите екран приклучок за кабелска и екран панел, камера дупка позиција.
Бидејќи постојат различни екран верзија со различни камера дупка позиција за истиот кабел код модел.
И, исто така, постојат различни таблета име KT107 H
Ние само може да гарантира оној што добил ќе бидат компатибилни со вашиот уред ако вашиот екран е со иста конектор кабел и екран форма како што е нашата слика/листа.
Сите Екрани беа 100% тестирани пред превозот. Кога ќе примите тоа, ве молиме тест пред инсталацијата.
Кога ќе ја поднесете вашата нарачка, ве молиме оставете порака за вашиот претпочитаат боја ако постои боја опција.
Освен ако не, ние испрати по случаен избор.
Како производство беше смени кабелот код за различни производство на време.
Кабел за заклучување може да биде различен, како на листа/слика,нов екран панел немаат лого на неа. но, оној што добил ќе точно се вклопи во вашиот таблет ако вашиот таблет со код како што е споменато.ако не можете да го прифати ова, ве молиме да не купи.

Главните карактеристики

боја:
Бела, Црна
Тип На Производ:
Таблета Екран На Допир Панел
Големина На Екранот:
10~13 Инчен
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Капацитивни Екран
Број На Модел На:
За DH-1096A1-СТР-FPC276 VO2 V02 DH-1096A1 СТР-FPC276-V02
Бренд Име:
witblue