.

Witblue Нови За 7 ТЕСЛА L7 Таблета екран на Допир digitizer панел замена стакло Сензор Бесплатен Превозот

Witblue Нови За 7 ТЕСЛА L7 Таблета екран на Допир digitizer панел замена стакло Сензор Бесплатен Превозот

DEN 501.60

Пристапност
Во достапна форма


Да се купи овој екран,ве молиме отворете го вашиот уред за да ја проверите екран приклучок за кабелска и екран панел.
Бидејќи постојат различни екран приклучок за кабелот за истата таблета модел. ТЕСЛА L7 и ТЕСЛА L7 3 G се сосема различни модел.
Ние само може да гарантира оној што добил ќе бидат компатибилни со вашиот уред ако вашиот екран е со иста конектор кабел и екран форма како што е нашата слика/листа.
Сите Екрани беа 100% тестирани пред превозот. Кога ќе примите тоа, ве молиме тест пред инсталацијата.
Кога ќе ја поднесете вашата нарачка, ве молиме оставете порака за вашиот претпочитаат боја ако постои боја опција.
Освен ако не, ние испрати по случаен избор.
Како производство беше смени кабелот код за различни производство на време.
Кабел за заклучување може да биде различен, како на листа/слика,некои нови екран панел може да има лого или не на панелот. но, оној што добил ќе точно се вклопи во вашиот таблет ако вашиот таблет со код како што е споменато.ние не прифати каков било спор за различни кабел за заклучување и логоа, ако не може да го прифати ова, ве молиме да не купи.

Главните карактеристики

боја:
Бела, Црна
Компатибилен Бренд:
Универзална
Екран Тип:
Капацитивни Екран
Големина На Екранот:
7~10 Инчен
Бренд Име:
witblue
Тип На Производ:
Таблета Екран На Допир Панел
Број На Модел На:
За ТЕСЛА L7 WIFI екран осетлив на допир
Тип:
екран на допир панел digitizer стакло сензор