.

4pcs Излезна 4mm Банана Приклучок Core Алигатор Клип Жица со 2.8 mm Надворешен Дијаметар и 22AWG Чист Бакар Жица

4pcs Излезна 4mm Банана Приклучок Core Алигатор Клип Жица со 2.8 mm Надворешен Дијаметар и 22AWG Чист Бакар Жица

DEN 204.00

Пристапност
Во достапна форма


4pcs 4mm Банана Приклучок Core Алигатор Клип Жица со 2.8 mm Надворешен Дијаметар и 22 AWG Чист Бакар Жица за Излезна
Спецификации : Карактеристики :
- Шприц чист бакар фенер 4mm банана приклучок, добар контакт сопственост.
- Алигатор клип е 35mm на извозот на вистински core возбудлив игла, се чувствуваат добро.
- Алигатор Клипови се Целосно изолирани и лесно да се стави во истрагата совети.
- Многу за остри сонда совети се стврдне да се обезбеди отпорност на газење врз најчистите преку постојана употреба.
- Електрични тест води погодни за употреба со multimeters, снабдувањето со електрична енергија и друга електронска опрема. Модел : Y207 Школка Материја : ПВЦ Жица Материјал : Чиста Cupper Количина : 4 Боја : Црна + Црвена Должина : 1m Номинален пресек : 0.3mm2 Надворешен Дијаметар : 4.0 mm Максимална Струја : 3-5 A Производ Тежина : 70 G / 2.47 Унци Производ Димензии (L*W*H) : 120*60*20 ММ / 4.72*2.36*0.79 Инчи Пакет Тежина : 75 Г / 2.65 Унци Пакет Димензии (L*W*H) : 120*60*20 ММ / 4.72*2.36*0.79 Инчи Мало Пакување : не, Не Пакување ETH_INT_F25 Пакет Вклучуваат : 4 x Банана Приклучок Core Алигатор Клип Жица

Главните карактеристики

Број На Модел На:
-
is_customized:
Yes
Бренд Име:
zjmling
Тип:
-
Гаранција:
1 година
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)