.

Инсекти Шеќер Торта Флексибилни Силиконски Калапи рачно изработени Чоколадо Занаети Калапи Слатки Десерти Декоративни Калапи DIY Печење Gadgets

Инсекти Шеќер Торта Флексибилни Силиконски Калапи рачно изработени Чоколадо Занаети Калапи Слатки Десерти Декоративни Калапи DIY Печење Gadgets

464.64
DEN 372.00 -20 %

Пристапност
Во достапна форма


започнете
крајот
Силиконски калап за чистење и одржување на :
1. Пред првата употреба, прво со вода или детергент за чистење за да се отстрани површинската нечистотија. Пред калап за печење, користете мало количество на путер се применуваат во внатрешноста на мувла. Дури и кога се користи мувла, како што се празни места може да се додаде на резервоарот за вода празен, воздух за согорување е забранета.
2. По секоја употреба, може да се натопени во разредена детергент решение за 10-30 минути, измијте го со мека крпа за чистење, не користете груби средства за чистење топки и други предмети се чистат за да се избегне мувла штета предизвикана од гребнатини. После миење ве молиме сува, ставен во кутија за складирање, на силициум реакција подложни на статички електрицитет, ќе се апсорбира ситни честички во воздухот и прашина, долгорочно кога не е во употреба, се избегне директна изложеност на воздух.
3. За рерна, на фурната мора да биде поставен во средината дел, греење и да се задржи на далечина од околу 10см, а имајќи ја рерната ѕидови 5cm растојание, така што нема да ја оштетат мувла температура.
4. Ова е дел од мувла има празнина кога фабриката е отвораш, ослободување е да се олесни купувачи. Ако не се намали, што не може да се ослободи. Во употреба, инцизија за добар по завиткан во пластика заврши или стави гума бендови можат да се прелива течноста
Силиконски калап Карактеристики на Производот :
1. Силиконски Силикони главна компонента е силика А е присутен во песок, камен, кристал природни состојки. Не гума, Гума, ниту пластика Пластични! Силика гел е камен на плажа, ниска-јаглерод средина.
2. На висока јачина на силиконски флексибилност, отпорност на корозија, оптимална температура за готвење, печење, е најдобар суровини во директен контакт со храна, и да се едноставни и практични.
3. Усвојување на откривање, здравје, природни антибактериски, може да се спречи на бактериски и габични раст.

Главните карактеристики

боја:
Пинк
Тип:
Торта Алатки
Бренд Име:
TUTULE
сертификација:
ФДУ,LFGB
Материјал:
Силиконска Гума
Сексуално Сугестивна:
No
Број На Модел На:
GЈ-A699
Функција:
Еко-Пријателски
Торта Алатки Тип:
Габи,
Непристојни Слика:
No
Производ големина:
за 12.4*12.5*1.0 cm
производ тежина:
за 113g
Материјал:
Храна-одделение течни силиконска заштита на животната средина
Температурата Опсег:
-40℃ -- 230℃
Употреба:
Десерт Колачи одлуки желе пудинг торта украсена чоколадо бисквити
Име на производ:
Инсектите се претвори шеќер, колачи меки силиконски калапи DIY тесто печење мувла