.

Pendrive дрвена куќа 3.0 USB Флеш Меморија Вози Држи Пенкало/Палецот/Автомобил usb флеш драјвови 4gb 8gb 16gb 32gb 64gb Најдобрите подароци

Pendrive дрвена куќа 3.0 USB Флеш Меморија Вози Држи Пенкало/Палецот/Автомобил usb флеш драјвови 4gb 8gb 16gb 32gb 64gb Најдобрите подароци

DEN 381.60

Пристапност
Во достапна форма


Спецификација :
1.Поддршка USB верзија 2.0 и 1.0,3.0
2.Топла Plug & Play
3.Издржливи цврст-држава складирање
4.Без надворешна сила е потребна 4.5 V ~ 5.5 V од USB порт
5.Поддршка на Win98/ME/2000/XP/Vista/7, Mac OS 9.X/Linux2.4 без уред диск
6.Поддршка решение за Linux kernel верзија 2.4 или понова верзија
7.Driveless за OS 9 X или до
8.Компатибилен со USB 1.1/2.0
9.Оперативен Temp : -10 до +55 Deg.C
1.Е usb флеш диск вистински капацитет?
Секако,Нашата usb флеш диск е вистински капацитет,можете да го користите H2text да внесување на тоа.
H2text најмногу се меродавни за тестирање на софтвер во светот.Ако ви треба овој софтвер,ние може да се ослободи обезбеди за вас.
2.она што е пишување брзина?
нашата USB флеш диск пишување брзина е 5 M/S 10 M/S или ќе среќа да добиете 11 M+.
ако сакате да ги зачувате 1 GB филм во нашата USB флеш диск,дека ви треба време е 2 минути,тоа зачувај вашето време.
3.Зошто USB флеш диск реалниот капацитет не е точен капацитет?
Флеш меморија продавачите се користи децимална аритметички : 1 MB = 1000 KB,1 G = 1000 MB
пресметува, оперативниот систем користејќи бинарна аритметика : 1 MB = 1024 KB,1 GB = 1024 MB;
па така постојат некои разлики помеѓу прикажување капацитет и номиналниот капацитет на флеш меморија производ
За Реалниот Капацитет На
1 GB = approximately920 MB-999 MB
2 GB = approximately1.8 GB-1.9 GB
4 GB = approximately3.75 GB-3.9 GB
8 GB = околу 7.4 GB-7.85 GB
16 GB = приближно 14.2 GB-15.8 GB
32 GB = приближно ненамерно самоповредување, додека 28.2 GB-30 GB
64 GB = приближно 58 GB-60 GB Ние обезбедуваме 1 Година Гаранција. Купи со доверба!
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати. Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект.

Главните карактеристики

Капацитет:
4GB, 8GB, 16GB, 32GB, 64GB
Енкрипција:
Yes
Материјал:
Дрвени
Бренд Име:
Civetman
Број На Модел На:
Дрвена Куќа Форма Usb
Стил:
Робот,Автомобил Клуч,Прст,Ѓердан,Стап,Животно,Lanyard,Правоаголник
Тип На Производ:
Креативни, Шифрирана
производ тежина:
37g
Пакет:
Yes
Интерфејс Тип:
USB 3.0
Времето на пазарот:
Декември 2016 година
Стил:
Дрвена Куќа Форма Usb
Производи Статус:
Акции