.

Автоматски континуиран пластична кеса запечатување машина со Кодирање Печатач FR-900

Автоматски континуиран пластична кеса запечатување машина со Кодирање Печатач FR-900

DEN 19632.00

Пристапност
Во достапна форма

Автоматски континуиран пластична кеса запечатување машина со Кодирање Печатач FR-900 V
Вовед
FR серија континуирано филмот запечатување машини заврши континуирано вршење, запечатување и печатење во една операција.Погоден за мала торба за пакување, ова континуирано бенд sealer користи електронска постојана контрола на температурата систем и stepless брзина на прилагодување да се приближат.
Оваа машина може да се справи со различни видови на пластика и вклучува embosser да ги испишува вашиот истекот на рокот, итн, заштедите труд и да се подобри ефикасноста.
Тоа може да се печат пластична фолија во различни видови на материјали како што се полиетилен, полипропилен & polyolefine, итн.
Машината нуди вертикална или хоризонтална конфигурација. Хоризонтално модел е обично се користи за сува храна додека вертикалните модел се користи од течни запечатување.

Главните карактеристики

Големина:
220V 50HZ, 110V 60HZ
Бренд Име:
capsulcn
Со Вакуум Торба:
No
Извор На Енергија:
Електричен
Тип:
Застане / Табела
сертификација:
CE
Број На Модел На:
FR-900
Модел:
FR-900
запечатување ширина:
6mm-14mm
Запечатување Должина:
0~Неограничени
филм дебелина:
0.03-0.8 mm
Prining Зборови Број:
39
Запечатување брзина:
Max. 12meters/мин
Температурата Опсег:
0~300°C
моќност:
600W
Напон:
220V 50HZ/110V 60HZ