.

Professional USB автобус моќ USB 2.0 Конвертор Аудио Видео Фотографирање Грабител Адаптер за Win XP 7 8 10

Professional USB автобус моќ USB 2.0 Конвертор Аудио Видео Фотографирање Грабител Адаптер за Win XP 7 8 10

234.72
DEN 223.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


Карактеристики
1.Вклучува Професионални и лесно да се научат & користи видео за едитор на видео Софтвер : honestech HD DVR 2.5
2.Популарната USB 2.0 интерфејс и не треба надворешна сила
3.Снимајте Видео & Аудио иако USB 2.0 интерфејс
4.Контрола на Светлината, Контрастот, Боја, и Сатурација на боја
5.Преносни и лесен за чување.
6.Може да се фати аудио без потреба на звучна картичка
7.Plug & play
8.Поддршка на поголемиот дел од формати : рекорд во DVD+/-R/RW, DVD+/-VR , и DVD-Видео.
9.Може да се користи за интернет конференција / нето состанок
Спецификации
1.USB 2.0
2.Поддржува NTSC, PAL, Видео формат
3.Видео внесување : Еден РКА композитни, Еден S-Video.
4.Аудио влез : Стерео аудио (РКА)
5.Димензија (L)x 88mm (W)30мм x (H)15mm
6.USB автобус моќ
7.Поддржува висок квалитет на видео резолуција NTSC : 720 x 480 @ 30fps ПАЛ : [email protected] 25fps
Системски Побарувања
1.USB : Компатибилен USB 2.0 порта слободни
2.Оперативен СИСТЕМ : Windows 2000,XP, Vista,Win7,8,10
3.ПРОЦЕСОРОТ : Intel Pentium 4 или повисоко
4.HD : 1 GB на хард диск простор за програмата за инсталација, 4 GB+ хард диск простор за видео снимање и уредување
5.Меморија : 256 MB RAM меморија (512 MB или погоре за уредување)
6.Дисплеј : Windows-компатибилен дисплеј со најмалку 1024x768
7.Звучна картичка : компатибилни Windows-звучна картичка
1 X USB2.0 Видео Грабител
1 X USB Кабел
1 X CD-ROM-от софтвер
1.

Главните карактеристики

Бренд Име:
ALLOYSEED
Број На Модел На:
Аудио Видео Фотографирање Грабител Адаптер
Интерфејс Тип:
USB
Пакет:
Yes
Тип:
Видео & ТВ Тјунер Картички
Број На Модел На:
111038
Тип На Објект:
usb2.0 видео грабител
димензија:
(L)x 88mm (W)30мм x (H)15mm