.

RIJILEI 4inch 100mm*20*1.6 vitrified плочка electroplated Дијамант Мелење Диск остри стакло Дијамант Виде Ножот за Сечење Тркала MX22

RIJILEI 4inch 100mm*20*1.6 vitrified плочка electroplated Дијамант Мелење Диск остри стакло Дијамант Виде Ножот за Сечење Тркала MX22

DEN 609.60

Пристапност
Во достапна форма


Модел БР. : MX22
Дијаметар : 100mm
Дупка : 20 mm
Дебелина : 1.6 mm
Карактеристики : Ултра-тенок супер остар
Пакет : 1 парче
Заби : 8 teeths
Материјал : Дијамант, метал бонд
Употреба : Сува и Влажна сечење
Функција : Помал Шум, не-chipping
Примена : Gem камен, метал, стакло, керамика, порцелан, плочки, карбид, карпи, microcrystalline камени плочки, гранит, мермер, и сл. .
Ова е Ултра-тенок дијамант сечење диск
Се користи за Метал, Vitrified тули , Плочки, Мермер, Гранит, Стакло сечење.
Се користи во Областа сува виси, Hydropower slooted,Плочки процес итн инженеринг проект.
Се применува за Машина за Сечење, Агол Мелница,Slotting машина, Модифицирани Рака вежба итн.
Карактеристики : 1. Производот е релативно светлина и лесно-врши. 2. Таа работи со голема брзина и минува без проблеми. 3. Производот е во остар и може да се користи за подолго време. 4. Помали сечење ширина, високо ефикасни, antirust и помала бучава. 5. Тоа нема да биде надвор од форма по користите за долго време.
1, Ако сте заинтересирани во сите предмети, ве Молиме да ни кажете што Stly и Ронки сакате .Благодарам многу!
2, Можете да ни даде порака, или e-mail, ако ние не сме на on-line. Ние ќе реприза за вас во најкраток можен рок.
3, Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации,espesially bettween CRT екранот и LCD екранот.

Главните карактеристики

Надворешниот Дијаметар:
100mm
Дупка Со Дијаметар Од:
20mm
Големина:
100*20*1.6mm
Бренд Име:
RIJILEI
Број на Компјутери:
1 Компјутер
DIY Материјали:
Облицовка
is_customized:
Yes
По завршувањето:
Други
Сечилото Материјал:
дијамант
Сечилото Тип:
Дијамант Ножеви
Број На Модел На:
MX22
Тип:
За сечење лим
Дијаметар:
100 mm
дупка:
20 mm
Дебелина:
1.6 mm
Употреба:
Сечење микро-кристализиран камен, Жад, Стакло, Керамика
Карактеристики:
ултра-тенок
Материјал:
Дијаманти
Место на Потекло:
Кина
превозот:
Бесплатен превозот