.

автомобил копија на камерата за KIA k5(2013)/Optima2006 автомобил обратна rear view camera CCD HD Ноќ визија водоотпорен паркинг камера

автомобил копија на камерата за KIA k5(2013)/Optima2006 автомобил обратна rear view camera CCD HD Ноќ визија водоотпорен паркинг камера

DEN 798.72

Пристапност
Во достапна форма


Високо квалитетен CCD HD Ноќ визија автомобил задните видите паркинг камера за К/ВС k5(2013) O/ptima2006 автомобил обратна камера
· Предмет Тип : Паркинг Помош
· Жица или Безжично : Жица
· Автомобил Производител : за К/вс
· Сензор Број : 1
· Посебни Карактеристики : водоотпорен 100% CCD HD Боја
· Паркинг Помош Тип : Rear View Camera
· CCD и HD : Да
· водоотпорен : ДА
· автомобил задна камера : ДА
Технички Параметри :
Слика сензор : high-definition CCD / ултра-high-definition CCD
Сигнал систем : PAL / NTSC факултативна
Ефективни пиксели : 628 (H) * 512 (V) / 752 (H) * 582 (V)
Минимална осветлување : 0.05 Лукс / 0.01 Лукс
Хоризонтална јасност : 480 TVL / 600 TVL
Леќа перспектива : 170 °
Јачина на бучава сооднос : ≥ 48db
Видео излез : 1.0 Vp-p, 75Ω
Водоотпорен рејтинг : IP68
Напојување : DC12 V
Оперативен температура : -30 ° C до 75 ° C, RH 95%
Складирање температура : -40 ° C - 95 ° C, RH 95%

Главните карактеристики

Жица или Безжично:
Жица
Бренд Име:
PolarLander
Леќа Материјал:
Стакло