.

Бесплатен превозот за Тојота 2010 Prado паркинг обратна камера 170 степен HD CCD копија DC12V возило камера од Hetida фабрика

Бесплатен превозот за Тојота 2010 Prado паркинг обратна камера 170 степен HD CCD копија DC12V возило камера од Hetida фабрика

911.52
DEN 866.00 -5 %

Пристапност
Во достапна форма


Паркинг Заден Поглед Cam ера за Toyota Prado 2010
(За референца, истиот бренд автомобил во различни држави може да се јавите друго име, ве молиме проверете ја камерата димензија и инсталација внимателно во вашиот автомобил пред да го купат,Благодарам.)
1. 100% CCD Стаклена Леќа, Thermostability. Подобри работни живот!
2. HD дисплеј, Ноќ Визија, Вода Доказ, Shockproof.
3. 170 степен видите агол (дијагонала), лесно за инсталирање.
4. Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски.
5. Дизајниран според лиценцата светлина дупка инсталирате.
6. За сите ваши потреби е екран и видео запис на текст.
· Сликата Сензор : 1/3 " CCD Боја
· Ефективни Пиксели : PAL 720 (H)x582 (V); NTSC 720 (H)x480 (V)
· Хоризонтална Резолуција : 520 TVL
· Минимум Осветлување : 0.05 Лукс
· Ноќ Визија : 5-10meters
· Дијагонала Агол на Гледање : 170 степен
· Синхронизација : Внатрешни синхронизација
· Јачина на бучава сооднос : >45db
· Сигнал Систем : NTSC / PAL
· Електронски Shutter : Автоматски
· Баланс На Белата Боја : Автоматски
· Светлото Надомест : Автоматски
· Напојување : DC 12 V
· Тековна Потрошувачка : 50-60m A, Max 130m A со IR на
· Оперативен Температура : -30°C~ +80°C, RH95% Max
· Складирање Температура : -40°C ~ +80°C, RH95% Max
· Водоотпорен одделение : IP67-IP68
CCD камера има подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD.

Главните карактеристики

Напон:
12V
Бренд Име:
GYT-АВТО
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Должина на Видео Кабел:
6M
Леќа Материјал:
Стакло
Тип На Објект:
Паркинг Помош
Ноќ визија:
0.05 Лукс
Леќа агол:
170 степен
сензор на слика:
1090K CCD1/3
Водоотпорен:
Yes
Ефективни Пиксели:
720*582
Автомобил Производител:
За Тојота
Паркинг Видот На Помош:
rear view camera
Големина:
145*55*62.6mm