.

BigBigRoad За Nissan Tidda 05 06 08 / GT-R 2008~2011 / Livina geniss Безжична Камера Автомобил Задните Видите Обратна Камера

BigBigRoad За Nissan Tidda 05 06 08 / GT-R 2008~2011 / Livina geniss Безжична Камера Автомобил Задните Видите Обратна Камера

1712.64
DEN 1439.00 -16 %

Пристапност
Во достапна форма

За Nissan Livina
За Nissan Tidda 05 06 08
За Nissan GT-R 2008~2011
За Nissan geniss 2006-2008 pls бидете сигурни дека големина и изглед пред да нарачате. производ детали Безжичен Предавател : 1) Кабел Должина : 1.6 m 2) 2.4 G безжична, Боја видео 3) Пренос на Далечина : 50m 4) Влез : DC 12 V 5) Температурата на работа : -10-60 o C Безжичен Приемник 1) Кабел Должина : 1.6 m 2) 2.4 G безжична, Боја видео 3) Влез : DC 12 V 4) Примање на Осетливост на : ≤85d Bm 5) Температурата на работа : -10-60 о В 5) Боја : Црна Како да го Инсталирате : 1 : Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. 2 : Fix камерата до каде акции табличка светлина беше. 3 : Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќ . 4 : Поврзување на моќта на камерата на вашиот кочница lights (светла) - црвена жица да се позитивни и црна жица до негативни. 5 : Поврзување на видео кабел на камерата за продолжување на кабелот. 6 : Поврзување на продолжување кабелот со вашиот автомобил монитор.
7 : ќе видите слики кога вашиот автомобил е во обратна смена.
Клучни Карактеристики :
1 .High-definition и 170 степен широк агли на гледање
2. со добра водоотпорен функција.
3. Се применува за различни Возила : автомобил, камион, RV, мини-комбе итн
4.

Главните карактеристики

Напон:
12V
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Должина на Видео Кабел:
2M
Жица или Безжично:
Безжичната
Школка Материјал:
Пластични
Guiding Line:
Yes
Бренд Име:
BigBigRoad
Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Материјал Тип:
ABS