.

Пинк Шеќер Черепот Везени Печ Железо за Шиење Applique Облека, Чевли Кеси Декорација Парче Облека DIY Шиење Додатоци

Пинк Шеќер Черепот Везени Печ Железо за Шиење Applique Облека, Чевли Кеси Декорација Парче Облека DIY Шиење Додатоци

47.52
DEN 37.00 -22 %

Пристапност
Во достапна форма


започнете
крајот
♥ 1 Розова Шеќер Черепот печ applique
♥ везени памук
♥ Може да се пораби или пеглаат на
♥ димензии : за 7x5 cm големи
Пинк Шеќер Черепот Везени Печ Железо за Шиење Applique Облека, Чевли Кеси Декорација Парче Облека DIY Шиење Додатоци
Напомена : Ако сте руската клиент ,ве молиме кажете ни го вашето име и презиме(треба три збора) откако ќе го извршите плаќањето. Тогаш можеме да испрати стоката побрзо.
"Importent Известување" :
Не облека бидат скршени безгрижно,не е добро за поправка?Дали clother се направи се валкани,тешки за чистење?Тоа е штета за овие облека да не се носат!Сега држејќи се еден ткаенина налепница на облека и облека може да биде поубаво! Прво,држејќи се еден страни на ткаенина налепница што имаат топла топи лепило за облека каде што сакате.(не се искине пластични) Потоа се претвори во текот на облека, Пеглање на облека, каде што ткаенината налепница,sticked 10-13 секунди кога Песна температура затворен за 120-150 температура .(ако облечена е густа,потребно долго време,околу 15-25 секунди),Униформа греење на ткаенина налепница е мора да. Проверете ткаенина налепница атипичен облека цврсто по 5 минути кога тоа се менува кул.Доколку не е,направете го тоа повторно во овој метод
.

Главните карактеристики

Тип На Производ:
Закрпи
Функција:
3D
Стил:
Железо-На
Техника:
Appliqued
Број На Модел На:
787
Големина:
7x5cm