.

STM8S103F3P6 РАКА STM8 Минимум Систем за Развој Одбор Модул за Arduino

STM8S103F3P6 РАКА STM8 Минимум Систем за Развој Одбор Модул за Arduino

DEN 36.00

Пристапност
Во достапна форма


STM8 развој одбор, минимум систем одбор, главниот одбор, STM8 S103 F3 P6
STM8 S главниот одбор на моменти :
Развојот одбор користење Micro USB кабел снабдување, компатибилен со smart телефон линии, податоци линии е едноставен и лесно да се добие, но не USB МИНИ линија-погон, USB МИНИ линија не е лесно да се најде, е постепено постепено. Други производители на производи се користат во MINI-USB порта, ова не важи за клиентите.
Ниска цена, user-friendly дизајн, целосна збирка на податоци, што ќе ви овозможи да заштедите пари, заштеда на време, напор, да се грижи!
STM8 S главниот одбор на главните карактеристики :
1. Користете STM8 S103 F3 P6 како господар IC.
2. Можете да ги користите 2.54 pin на табла или напојување подлога, на подлога при користење на напојување, влезниот напон спектар 4.5 V-15 V, може излез кон надвор преку pin 3.3 V!
Answer : ___________________________ Note : 5 V pin напонот е влезен напон на модулот.
3. доведува до сите иглички, иглички веднаш до pin означено на етикетата, со копчето за ресетирање, моќ LED, и програмата покажува LED, мал, но совршено формиран.
4. Поддршка ПЛИВААТ debug mode.
Техничките Информации :
Линк За Преземање
STM8 семејство програма информации :
STM8 софтверски алатки IAR + STVP :
STM8 Други информации :
1.

Главните карактеристики

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move