.

1PCS Arduino BTBee/Bluetooth Пчела USB на Сериски порт за Полнење FT232RL Компатибилен X

1PCS Arduino BTBee/Bluetooth Пчела USB на Сериски порт за Полнење FT232RL Компатибилен X

DEN 132.00

Пристапност
Во достапна форма

Пчела Адаптер е компактна USB да сериски адаптер опремени со ПЧЕЛА (20pin 2.0 mm) штекерите (подножјата). Со интегриран FT232 RL IC, Тоа може да се користи за програмирање или комуникација со одборот која основните Arduino, но без USB интерфејс, како Трагачи Нано. Од друга страна, можете да го поврзете вашиот КОМПЈУТЕР на различни безжични апликации преку ПЧЕЛА компатибилен модули.
Адаптер исто така би можела да поддржи XBee интерфејс.
Спецификација
3.3 V и 5 V двојна излезна
3.3 V и 5 V IO компатибилен
USB 2.0 протокол
Bit Bang режим подготвени
Лесно е поврзан со КОМПЈУТЕР преку мини USB кабел
XBee-поставување на поддршка на софтвер X-CTU
Употреба 1 : PC преку USB кабелот директно поврзан со XBee адаптери
Употреба 2 : Bluetooth Пчела го конфигурирате или да ги користите како на податоците-пренос
Користи 3 : ARDUINO ОДБОР PRO МИНИ Симнувачот
Документи :
Пакетот вклучува : 1 PCS Arduino BTBee/Bluetooth Пчела USB на Сериски порт за Полнење FT232 RL Компатибилен Xbee

Главните карактеристики

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move