.

1PCS BMP180 Дигитални Barometric Притисок Сензор Модул ЗА WeMos Д1 мини WIFI

1PCS BMP180 Дигитални Barometric Притисок Сензор Модул ЗА WeMos Д1 мини WIFI

DEN 182.40

Пристапност
Во достапна форма

1. Употребата на помошни Д1 МИНИ 2.Arduino компатибилен програмирање користење на Arduino IDE 3.11 XI / O иглички 4.1 XADC pin (текст 0-3.3 V) 5. Поддршка OTA на on-line
Пакетот вклучува :
1 PCS BMP180 го Замени BMP085 Дигитални Barometric Притисок Сензор Модул ЗА We Mos Д1

Главните карактеристики

Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Бренд Име:
SHANGSIMOUDLECX
Компатибилен:
Рачни Играч,Конзола За Игри,Kinect,PlayStation Move