.

SENGTERBELLE MX50 SE Соберат 2SA1295 2SC3264 Hi-Fi Стерео Засилувач од Одборот за 2-канален Нов Дизајн Верзија

SENGTERBELLE MX50 SE Соберат 2SA1295 2SC3264 Hi-Fi Стерео Засилувач од Одборот за 2-канален Нов Дизајн Верзија

DEN 1824.00

Пристапност
Во достапна форма


Детали За Производот :
Помала дисторзија, подобра контрола и резолуција
Една диференцијална текст, single-ended напон засилување фаза, три-фаза превртена Darlington излез фаза
Излез фаза усвојува оригинални увоз SANKEN 2 SA1295 2 SC3264
Користење на СВ, EVOX производство CBB capacitor
Користење на KEMET, TDK монолитна кондензатори
Отпорници се користат вистински оригинални метал филм отпор бакар нозе
Поддржува напон DC : + -15 V на + -45 V
AC двојно 12 V-двоен-32 V rectifier може да се добијат
Моќност : 15-100 W, 8 ohms
PCB големина : 76 * 73mm
Инсталација Забелешка : 2 SA1295 2 SC3264must биде инсталиран на погоден топлина мијалник
По инсталацијата, без прилагодување е потребно, quiescent тековни е за 30 MA на цевка. Оваа верзија не бара летаат линија. Само треба да го инсталирате два transistors на радијаторот може да се
Пакет се Вклучени : Собранието одбор (2 канали) X1

Главните карактеристики

Максимална Моќност По Канал:
100W
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
MX50SE
Канали:
2 (2.0)
Бренд Име:
SENGTERBELLE
Тип:
Дома Засилувач