.

GZLOZONE Assembeld НАИМ NAC42 Single-ended Класа Preamp / Preamplifier Одбор

GZLOZONE Assembeld НАИМ NAC42 Single-ended Класа Preamp / Preamplifier Одбор

DEN 1776.00

Пристапност
Во достапна форма


Assembeld Hifi НАИМ NAC42 Single-ended Класа preamp одбор
Answer : ___________________________ Note : ова е составуваат и тестирани одбор.
PCB големина : 100*76 MM
Работи напон : DC24 V
Оваа preamp default добивка е 13 пати. По замена на 1k отпорник да 2k2, користа ќе биде помал, околу 6.5 пати.
Моно дизајн, лесно може да се состави за двојна еден канал пре-класа, физички одделени со 100%
Наим NAC е единствена preamp коло, две-фаза коло структура, 0 DB бафер потоа положи волумен potentiometer, проследено со siminal пред-Marantz 7 транзисторски засилувач коло; линии се single-ended две-сценски дизајн, голем quiescent тековната ИПК дизајн, во комбинација со tantalum, ZTX Transistors, звук топол и мек.
пакетот вклучува : собрани NAC42 preamp одбор X 2 канал
( Не се вклучуваат на јачината на звукот Potentiometer и РКА)

Главните карактеристики

Пакет:
Yes
Максимална Моќност По Канал:
30W
Канали:
2 (2.0)
Број На Модел На:
NAC42
Бренд Име:
GZLOZONE
Тип:
Дома Засилувач