.

1/4-20 1/4-20*5/8 1/4-20*3/4 5/8 3/4 Инчен Должина на 304 Нерѓосувачки Челик 304ss НИ unc завршетоци со Груб Навој Завртка Надворешни Хексадецимален Хексагонални Болт

1/4-20 1/4-20*5/8 1/4-20*3/4 5/8 3/4 Инчен Должина на 304 Нерѓосувачки Челик 304ss НИ unc завршетоци со Груб Навој Завртка Надворешни Хексадецимален Хексагонални Болт

DEN 297.60

Пристапност
Во достапна форма

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари
1/4-20 1/4-20*5/8 1/4-20*3/4 5/8 3/4 Инчен Должина на 304 Нерѓосувачки Челик 304ss НИ unc завршетоци со Груб Навој Завртка Надворешни Хексадецимален Хексагонални Болт
最少5个字符
Мерење овозможува грешка,ве молиме да бидат според вистински објект Единица : mm Објект Тема Број S ≈ К ≈ 3/16 24 7.8 3.6 1/4 20 11 4.1 5/16 18 12.5 5 1/2 12 19 8 3/8 16 14 6
Metric-ОН Форма Метрички Теренот ОН Единица : мм Тема Број Coars парична Казна Дополнителна парична Казна Крупни парична Казна BSW М3 0.5 0.35 4# 1.9 40 48 М4 0.7 0.5 6# 3.5 32 40 М5 0.8 0.5 8# 4.2 32 36 M6 0.75 1.0 10# 4.8 24 32 M7 1 0.75 12# 5.5 24 28 М8 1.25 0.75 1.0 1/4 6.35 20 28 20 M10 1.5 1.0 1.25 5/16 7.94 18 24 18 М12 1.75 1.5 1.25 3/8 9.53 16 24 16 M14 2.0 1.5 1.0 7/16 11.11 14 20 14 М16. 2.0 1.5 1.0 1/2 12.7 13 20 12 M18 2.5 2.0 1.5 9/16 14.29 12 18 12 M20 2.5 2.0 1.5 5/8 15.86 11 18 11 M22 2.5 2.0 1.5 3/4 19.05 10 16 10 M24 3.0 2.0 1.5 7/8 22.23 9 14 9 M27 3.0 2.0 1.5 1 25.4 8 12 8 M30 3.5 3.0 2.0

Главните карактеристики

Големина:
1/4-20
Должина:
5/8, 3/4
DIY Материјали:
Електрични
Вози Стил:
Надворешни Хексадецимален
Завртка Тип:
Машина Завртки
Глава Стил:
Хексадецимален
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Пакет:
Под 50Pcs
Број На Модел На:
1/4-20*5/8, 1/4-20*3/4
is_customized:
Yes