.

10# #10-24*3/4 #10-24*1 3/4 1 304 Нерѓосувачки Челик НИ unc завршетоци со Груб Навој Гром Хексадецимален Хексагонални Socket Countersunk Flat CSK Главата на Завртката

10 10-24*3/4 10-24*1 3/4 1 304 Нерѓосувачки Челик НИ unc завршетоци со Груб Навој Гром Хексадецимален Хексагонални Socket Countersunk Flat CSK Главата на Завртката

DEN 288.00

Пристапност
Во достапна форма

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари
10# #10-24*3/4 #10-24*1 3/4" 1" 304 Нерѓосувачки Челик НИ unc завршетоци со Груб Навој Гром Хексадецимален Хексагонални Socket Countersunk Flat CSK Главата на Завртката
最少5个字符
注 : 数值为单批次人工测量,存在一定误差,请以实物为准,介意者慎拍或联系客服! 单位 : mm 规格 牙数 dk ≈ К ≈ 3/16 24 9.5 4 1/4 20 12 6 5/16 18 15.5 6.3 1/8 40 6.5 2.8 5/32 32 8 3.7 3/16 24 9 2.5 3/8 16 19 8.4 10# 32 10 4.2 8# 32 7.8 3.8 6# 32 7 3.2 4# 40 4.9 2.2
Metric-ОН Форма Метрички Теренот ОН Единица : мм Тема Број Coars парична Казна Дополнителна парична Казна Крупни парична Казна BSW М3 0.5 0.35 4# 1.9 40 48 М4 0.7 0.5 6# 3.5 32 40 М5 0.8 0.5 8# 4.2 32 36 M6 0.75 1.0 10# 4.8 24 32 M7 1 0.75 12# 5.5 24 28 М8 1.25 0.75 1.0 1/4 6.35 20 28 20 M10 1.5 1.0 1.25 5/16 7.94 18 24 18 М12 1.75 1.5 1.25 3/8 9.53 16 24 16 M14 2.0 1.5 1.0 7/16 11.11 14 20 14 М16. 2.0 1.5 1.0 1/2 12.7 13 20 12 M18 2.5 2.0 1.5 9/16 14.29 12 18 12 M20 2.5 2.0 1.5 5/8 15.86 11 18 11 M22 2.5 2.0 1.5 3/4 19.05 10 16 10 M24 3.0 2.0 1.5 7/8 22.23 9 14 9 M27 3.0 2.0 1.5 1 25.4 8 12 8 M30 3.5 3.0 2.0 最少5个字符

Главните карактеристики

Големина:
10-24
Должина:
3/4, 1
DIY Материјали:
Електрични
Вози Стил:
Хексадецимален Socket
Завртка Тип:
Машина Завртки
Глава Стил:
Станот
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Пакет:
Под 50Pcs
Број На Модел На:
#10-24*3/4 , #10-24*1
is_customized:
Yes